BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kitais metais tuo pačiu metu

Jis ir ji. Abu laimingai susituokę su kitais ir turintys vaikų. Jie susitinka kartą per metus tuo pačiu metu toje pačioje vietoje. Tai neištikimybė ar savita terapija? Ar galima mylėti žmogų, bendraujant su juo tik kartą per metus? O gal tai ir yra tikroji meilė? Neslegiama kasdienybės, rūpesčių, laisva, be prisirišimo. Jie tikri mylimieji – vienas kitą išklausantys, vienas kitam padedantys. Vis dėlto, nors susitinka tik kartą per metus, jų santykiai tokie patys kaip sutuoktinių – vienas kitam prieštarauja, vienas iš kito reikalauja dėmesio. Nors tėra meilužiai, jiems svarbus išsilavinimas, požiūris į politiką.

Tokios mintys kyla Vilniaus mažajame teatre žiūrint spektaklį „Kitais metais tuo pačiu metu“(rež. Arvydas Lebeliūnas. Vaidina Aldona Bendoriūtė ir Aleksas Kazanavičius).

Esame įpratę manyti, kad meilužiai – tai žmonės, susitinkantys vien seksualiniam geismui patenkinti, tiesiog vartojantys vienas kitą dėl malonumo. Šiuo atveju viskas kitaip, todėl sunku juos smerkti. Per dialogus atsiveria veikėjų charakteriai, išgyvenami jausmai. Neįprasta matyti itin jautrų vyrą, kuris susigraudina paskambinus dukrelei. Žiūrėdamas spektaklį kartu su personažais išgyveni įvairiausių jausmų sumaištį. Situacijos vienu metu ir graudžios, ir juokingos.

Spektaklio metu scenoje tik du žmonės ir dvi spalvos – pilka ir raudona. Jis ir ji paskendę pilkoje kasdienybėje – vilki pilkais drabužiais. Viešbučio patalynė taip pat pilka, bet staiga pažadina jų aistras – kita antklodės pusė pasirodo besanti raudona. Rausvai raudona ir moters liemenėlė. Bėgant metams raudonos spalvos meilužių drabužiuose atsiranda daugiau – jie vis karščiau vienas kitą myli.
Spektaklis visiškai paprastas: paprasta jo scenografija (viskas vyksta tame pačiame viešbučio kambaryje), visą jo esmę sudaro dviejų žmonių pokalbiai ir keletas meilės scenų. Tačiau nuobodžiauti nėra kada. Veikėjų pokalbiai įtraukia ir pažadina daugybę asmeninių minčių-klausimų apie meilės, laimės, ištikimybės prasmę.

Rekomenduoju:
- Poroms, gyvenančioms kartu jau ne vienerius metus.
- Ieškantiems meilės ir laimės.
- Mėgstantiems romantines komedijas
- Netikintiems, kad gyvenime viskas tik juoda arba balta ir priešingai, tiems, kurie naiviai tuo tiki (spektaklis turėtų pakeisti jų nuomonę).
Mano vertinimas: 8/10

Savo recenzijas skelbiu:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą